Twarz bez wieku - jak zacząć – Azjatycki Bazar

Twarz bez wieku - jak zacząć

Podstawą podejścia twarzy bez wieku jest wiedza. Zamiast rzucać się na każdą nową kosmetyczną nowość czy pytać o zabiegi i gadżety, zachęcamy by zrozumieć dogłębnie z czego wynikają i jak manifestują się na twarzy procesy starzenia. Dlatego warto zacząć od naszych 3 artykułów:

Kolejny krok to wcielenie w swoją rutynę pielęgnacji ćwiczeń i masaży, które zadbają o mięśnie twarzy. Polecam tutaj albo eBook Twarz Bez Wieku, albo nasz program uniwersalny, który można znaleźć na YouTubie:

Drugi krok to zadbać o zasoby kolagenu w skórze. W zależności od stanu skóry, może to oznaczać prewencję utraty kolagenu lub odnowienie zasobów.

Prewencja jest zawsze najlepszą strategią: jest tańsza i łatwiejsza w wykonaniu. Objawy braku kolagenu w skórze to:

  • Łatwość wykształcania zmarszczek dynamicznych (np. twarz po przebudzeniu nie ma zmarszczek, ale wystarczy podniesienie brwi przy nakładaniu makijażu i nagle zmarszczki zostają na czole na wiele godzin)
  • Pory o łezkowatym kształcie
  • Skóra łatwo się odgniata i potrzebuje sporo czasu, by powrócić do normalnego kształtu.

Jeśli nie ma tych objawów, prewencja będzie lepszą strategią. Ochrona zasobów kolagenu to przede wszystkim wybieranie kosmetyków, które hamują działanie MMP. Czyli doskonale sprawdzi się tutaj serum z zieloną herbatą na zmianę z kosmetykiem z witaminą C. Na Azjatyckim Bazarze oferujemy zestaw takich serum w komplecie z eBookiem.

Jeśli pojawiają się oznaki niskich poziomów kolagenu w skórze, warto rozważyć suplementację małocząsteczkowym kolagenem hydrolizowanym oraz wsparcie się silniejszymi kosmetykami promującymi produkcję kolagenu. 

W tym wypadku niezastąpione są peptydy - naturalnie występujące w skórze substancje, które regulują i optymalizują produkcję kolagenu oraz procesy gojenia, jak i produkcji naskórka. W ofercie Bazaru mamy kilka produktów tego typu:

Serum Dear, Klairs jest też dostępne w zestawie z kolagenem Avalon.

Wiedza + dbanie o mięśnie twarzy + minimalna, ale skuteczna rutyna pielęgnacji pozwolą mieć więcej wpływu na to jak zmienia się twarz. Nie obiecuję nikomu, że będzie całe życie wyglądać na nastolatkę, bo to nie leży u podstaw podejścia, które tu promujemy. Twarz będzie się zmieniać całe życie, ale możemy mieć udział i wpływ na te zmiany.