Lwia zmarszczka - jak się jej pozbyć masażem – Azjatycki Bazar

Lwia zmarszczka - jak się jej pozbyć masażem

Masaż twarzy to idealne narzędzie do walki z lwią zmarszczą, czyli z dwoma (lub jedną) kreskami formującymi się między brwiami. Powstają one gdy mięsień odpowiedzialny za ściąganie brwi razem traci umiejętność naturalnego rozluźniania. Zamiast napinać się i rozluźniać naturalnie, pozostaje w zaciśniętej, skurczonej pozycji.

Botox oferuje tylko chwilową iluzję, że problem jest rozwiązany, gdyż nie przywraca odpowiednim mięśniom ich naturalnej sprawności.

Masaż łagodzący lwią zmarszczkę

Podstawowym krokiem w masażu lwiej zmarszczki jest rozciągniecie brwi na bok. By wykonać ten krok, należy chwycić mięsistą część brwi między palec wskazujący i kciuk i delikatnie rozciągnąć na boki. W zależności od twarzy, owa mięsista część może znajdować się nad brwiami i warto próbować kilka razy, by znaleźć najlepszy dla swojej twarzy chwyt:

Palec wskazujący i kciuk trzymają mięsistą część brwi i delikatnie ciągną ją na bok.
Ten chwyt można wykonać raz i przytrzymać kilka sekund, można też powtórzyć kilkukrotnie. Polecam robić przynajmniej raz dziennie.

Suplementy

Jedną z przyczyn formowania się zmarszczek w konkretnych miejscach twarzy są problemy z jakością naczyń krwionośnych i limfatycznych, które tak jak skóra, zbudowane są głównie z kolagenu. Wraz z wiekiem produkcja i jakość kolagenu w ciele spadają, czego efektem jest przeciekanie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Wyciekające z nich lipidy wysyłają błędnie komunikaty o potrzebie rozluźnienia siatki kolagenowej, by zrobić miejsce dla rosnących komórek tłuszczowych. Dlatego skóra twarzy w miejscach gdzie typowo biegną naczynia krwionośne i limatyczne jest wyjątkowo podatna na wykształcenie bruzd i zmarszczek.
system naczyń krwionośnych w twarzy - naczynia biegną wzdłuż bruzd nosowo ustnych, worków pod oczami oraz między brwiami
Rozwiązaniem jest suplementacja albo małocząsteczkowym hydrolizowanym kolagenem, lub wsparcie substancjami jak pycnogenol lub ekstrakt z pestek winogron, które są antyoksydantami z ogromnym potencjałem ochrony struktur kolagenu.

Kosmetyki

Ponieważ lwia zmarszczka jest wynikiem zmian pod skórą, nawet najsilniejsze kosmetyki nie są w stanie jej skutecznie złagodzić. Ta zmiana pojawia się niezależnie od tego, jak elastyczna i zdrowa jest skóra. Ponieważ mięsień odpowiedzialny za ściąganie brwi razem leży głęboko w strukturach twarzy pod innymi mięśniami, jest też odporny na działanie składników kosmetyków tymczasowo rozkurczających mięśnie, jak acetylhexapeptide-3 lub SYN-ake.
Po więcej masaży i ćwiczeń twarzy zapraszam do eBooka "Twarz bez wieku".