Wysyłka

WYSYŁAMY NA CAŁY ŚWIAT! Koszt wysyłki jest uwzględniony w cenie produktu i niezależny od kraju docelowego.

Dostawy z Bazaru dobywają się za pośrednictwem Poczty - dla przesyłek do Polski jest to Poczta Polska, w innych krajach zaś jej odpowiednik.

Paczki z Azjatyckiego Bazaru wysyłane są z Singapuru.

SZYBKOŚĆ DOSTAWY

W miesiącach letnich, paczki dochodzą bez większych problemów po około 2-4 tygodniach. W miesiącach zimowych czas ten potrafi wydłużyć się do 8 tygodni. Najgorszymi miesiącami dla dostaw są grudzień (okres świąt) oraz luty (paraliżujące Azję obchody Lunarnego Nowego Roku).

Średnie czasy dostaw z ostatniego roku to:

  • Polska: 11-62 dni (typowo około 21, ale czas dostaw znacznie się wydłuża w miesiącach zimowych)
  • Wielka Brytania: 4-9 dni
  • Szwajcaria: 4-13 dni
  • Francja: 4-9 dni
  • Irlandia: 8-20 dni
  • Włochy: 15-30 dni
  • Holandia: 5-21 dni
  • Szwecja: 7-15 dni

ADRESOWANIE PRZESYŁKI I NUMER ŚLEDZENIA

Przygotowując przesyłkę, Bazar przekazuje adres klienta do bazy partnerskiej firmy The Postal Connect i ten w odpowiedzi generuje dla klienta etykietę zawierającą adres oraz numer rejestracji przesyłki. Etykieta jest przekazywana zwrotnie Azjatyckiemu Bazarowi i jest używana w procesie pakowania przesyłki. Elektroniczna kopia etykiety jest przez Azjatycki Bazar przechowywana jako dowód nadania przesyłki. W razie wątpliwości na jaki adres została nadana przesyłka, zawsze możemy sięgnąć do archiwum etykiet, by sprawdzić, jak dokładnie wyglądała etykieta, która trafiła na przesyłkę.

Od momentu przekazania przesyłki do rozdzielni przesyłek międzynarodowych w Singapurze, czekamy około 24 godziny zanim przerażamy klientowi numer rejestracji przesyłki, by mieć pewność, że przesyłka zostanie poprawnie przyjęta do nadania.

W momencie przyjęcia przesyłki do nadania i opuszczenia przez nią Singapuru, zostaje ona zeskanowana i pojawia się w ramach międzynarodowych systemów śledzenia przesyłek. Można ją wtedy zobaczyć na stronie singpost.com oraz http://emonitoring.poczta-polska.pl/.

Numer śledzenia jest wysyłany na adres email klienta. Jeśli klient nie otrzyma od nas maila z numerem rejestracji przesyłki, zachęcamy do sprawdzenia skrzynki email i wyszukania wiadomości otrzymanych od "no-reply@shoplo.com". Skrzynkę spamu należy przeszukać osobno.

OPUSZCZENIE SINGAPURU

Na stronie http://emonitoring.poczta-polska.pl/ przesyłka będzie funkcjonować pod enigmatycznym hasłem "Singapore". Nie oznacza to, że przesyłka jest w Singapurze, tylko że ostatnie miejsce w którym została zeskanowana, to przy opuszczaniu Singapuru.

REKLAMACJE

Po upłynięciu 18 dni roboczych od nadania paczki (liczonych od pierwszego pełnego dnia roboczego po nadaniu paczki), jeśli dalej nie trafiła ona do klienta, Azjatyckiemu Bazarowi przysługuje prawo złożenia reklamacji w sprawie dostawy. 

Jeśli przesyłka jest dalej w przestrzeni międzynarodowej, Poczta przyzna sobie więcej czasu na jej dostarczenie i reklamacja ma charakter jedynie formalny.

ZAGINIĘCIA PACZEK

Zaginięcia paczek zdarzają się ekstremalnie rzadko i ryzyko, że paczka zaginie zwiększa się głowinie w okresach strajków pocztowych. 

Z doświadczenia wiem, że każdy klient dotknięty znacznym opóźnieniem w dostawie (zwłaszcza w miesiącach zimowych), jest przekonany, że jego paczka zaginęła, kiedy jedynie utknęła na dłużej w procesie dostawy. Jednak w miesiącach zimowych utknięcie paczki na wiele tygodni w przestrzeni międzynarodowej nie jest (niestety) anomalią.

Jako zaginięcia klasyfikujemy następujące przypadki:

1. Przesyłka została odebrana przez Urząd Pocztowy w kraju docelowym, ale nie została przekazana do lokalnej placówki pocztowej w czasie 18 dni roboczych od daty nadania.

2. Listonosz odebrał przesyłkę z lokalnej placówki pocztowej, ale nie przekazał jej adresatowi.

3. Paczka jest oznaczona w systemie jako odebrana, ale adresat nigdy jej nie otrzymał.

Jeśli dojdzie do zaginięcia, staramy się pracować z klientem nad rozwiązaniem. Często zgłoszenie przez nas reklamacji rozwiązuje sprawę. Jeśli mimo reklamacji paczka nie jest dostarczona, Poczta zobowiązana jest wypłacić odszkodowanie do wysokości 65 SGD (około 175 PLN), w zależności od wartości nadanego produktu.  Staramy się więc wypracować z klientem rozwiązanie, które polega albo na ponownym nadaniu paczki (jeśli pozwala na to wartość odszkodowania), lub przekazaniu klientowi wartości odszkodowania.