• [Holika Holika] Skin& GOOD CERA Super Cream 60ml_Title
  • [Holika Holika] Skin& GOOD CERA Super Cream 60ml_Title

ZABEZPIECZA PRZED UTRATĄ NAWILŻENIA - wystarczy stosować raz na dwa dni

164.00 PLN

Dodaj recenzję tego produktu

Ceramidy to składnik dobrze znany w kosmetyce. Zachodzie firmy ogłaszają je zawsze jako magiczny składnik, który rozwiąże wszelkie urodowe bolączki. Ale ceramidy mają tylko jedną funkcję - chronią cerę przed utratą nawilżenia. 

Ceramidy działają niczym klej, który zapełnia przestrzenie między komórkami cery. Gdy jesteśmy młodzi, poziom ceramidów jest naturalnie wysoki i skóra łatwo zachowuje poprawne poziomy nawilżenia. Z wiekiem jednak staje się to coraz trudniejsze i mimo intensywnego nawilżania rano i wieczorem, już po kilku godzinach cera wydaje się przesuszona, maleńkie zmarszczki stają się podkreślone, zaś skórze brak blasku i naturalnej elastyczności. Można z tym walczyć używając ciężkich, parafinowych kremów, które zostawiają na cerze zaklejającą powłokę, lub można sięgnąć po kosmetyki z ceramidami i przywrócić naszą cerę do naturalnej równowagi.

Testowałam kilka kremów z ceramidami i "Good Cera Super Cream" z firmy Holika Holika zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Jest silnie nawilżający, ale nie jest ciężki - wchłania się całkowicie przy odrobinie wklepywania, więc mimo nawilżającej mocy można go stosować nawet na dzień. Nie powoduje nadmiernego przetłuszczania, nie formuje tłustej powłoczki, choć daje odczuwalny efekt ulgi i "napojenia" skóry. 

Jego największa zaleta? Aby odczuć jego działanie, nie trzeba go stosować codziennie. Jeśli stosujecie kosmetyki funkcyjne (np. rozjaśniające, wypełniające lub rozkurczające), może znacie dylemat, gdy trzeba wybierać między nawilżaniem, a nałożeniem innego kosmetyku. Jeśli używacie "Good Cera Super Cream", przestaje to być problemem, bo wystarczy go nałożyć raz na 2-3 dni, a skóra i tak pozostaje fantastycznie nawilżona. Mój system to nakładanie co drugi wieczór, choć na początku kuracji polecam nakładać przez kilka dni codziennie.

Szczerze polecam! To nie tylko genialny kosmetyk przywracający skórze równowagę, ale też doskonałe narzędzie w prewencji procesów starzenia. Skóra zabezpieczona przed przesuszeniem, to skóra zabezpieczona przed niepotrzebnym stresem i ryzykiem uszkodzeń.

Nie zawiera oleju mineralnego ani talku. Nie testowany na zwierzętach.

Krem zapakowany jest w słoiczek z nakrętką, w którym znajduje się 60 ml kremu. 

Podobne produkty