• 28000001090716__78594.1422726444.1000.1200
 • 28000001090716__78594.1422726444.1000.1200

KSIĄŻKA:

184.00 PLN

Dodaj recenzję tego produktu

Recenzja klientki Azjatyckiego Bazaru:

"Po miesiącu stosowania trzech masaży (ciężka twarz, opadające policzki i bruzda nosowo-ustna) widzę, że policzki nieco się podniosły. Nie jest to całkowite "wepchnięcie" ich na miejsce, ale ubytki jakby trochę się wypełniły, spłyciła się dolina łez. Linia żuchwy znowu zaczęła przypominać V. Zmarszczki nosowo-ustne zaraz po masażu są niewidoczne, potem je widać ale są płytsze niż kiedyś."

Nasza twarz i ciało cały czas się zmieniają. Różne tkanki przesówają się, zmieniają kształt czy położenie. Jest to naturalna dynamika, która towarzyszy nam całe życie. Tkanki naszego ciała są plastyczne i dlatego się zmieniają. Ale możemy wpływać na kierunek tych zmian.

Za kształt twarzy czy ciała odpowiada cała masa tkanek, łącznie z kostną. Są one o wiele bardziej plastyczne niż nam się zazwyczaj wydaje. Masaż pobudza je do naturalnej regeneracji, pomaga poprawić ukrwienie, oraz oferuje pośrednią korzyć, jaką jest wpływ na kształt naszego ciała. 

Oferowana tutaj książka skupia się na różnych formach masażu, które pomagają formować naszą twarz i ciało. Masaże oferują techniki formowania kości, oraz mobilizowania węzłów limfatycznych, oraz poprawiania stanu tkanek łącznych. Masaże pozwalają nam delikatnie ukierunkowywać zmiany na naszej twarzy i ciele. Efekt budowany jest subtelnie, na przestrzeni czasu. Masaże są bardzo skuteczne, gdy chcemy "wepchnąć" różne tkanki na miejsca, z których się przesunęły. 

Książka oferuje 20 masaży pozwalających osiągnąć przeróżne efekty. Lista problemów, które można rozwiązać masażami obejmuje:

(Masaże kości. Masaże w tej części skupiają się na formowaniu kości. Wymagają siły i dokładności. Efekty widać po około 4 tygodniach masowania dwa razy dziennie)

 1. Kwadratowa szczęka (POLECANY!) 
 2. Zbyt duże i odstające kości policzkowe 
 3. Płaska twarz
 4. Zbyt długa twarz
 5. Ciężka, pospolicie wyglądająca twarz (POLECANY!)
 6. Duża głowa
 7.  Asymetryczna twarz (POLECANY!)

(Masaże tkanek miękkich. W tej części jest więcej łatwiejszych do wykonania masaży, które "upychają" tkanki w pożądane miejsca. Wymagają mniej siły i łatwo włączyć je do codziennej pielęgnacji. Efekty widać po około 6-8 tygodniach codziennych masaży)

 1. Podwójny podbródek
 2. Zapuchnięta twarz
 3. Opadające policzki - ciężka dolna połowa twarzy (POLECANY!)
 4. Nadmiar tkanki tłuszczowej na twarzy
 5. Zmarszczki "od uśmiechania" (POLECANY!)
 6. Zmarszczki wokół oczu
 7. Zmarszczki na czole

(Masaże kształtujące ciało. Często wymagają znacznej siły, ale efkety widać dość szybko - nawet po kilku dniach)

 1. Masywna szyja
 2. Spięte ramion
 3. Masaż dla ramion i dłoni
 4. Zmęczone stopy
 5. Grube łydki
 6. Grube uda (POLECANY!)

W książce znajdziemy również kilka propozycji mini-masaży, które można wykonywać pod prysznicem.

Masaże powinny być wykonywane 2 razy dziennie i na każdą sesję wypadałoby odłożyć z 3-5 minut. Efekty widać po około 30 dniach, choć czasami szybciej (np. masaż na grube uda daje widoczne efekty nawet po kilku dniach).

*Tłumaczenie:

Książka wydana jest w języku koreańskim i do każdej zakupionej na Bazarze wersji dołączone będzie amatorskie tłumaczenie tytułów rozdziałów oraz kilku niewielkich partii tekstu. Nie ukrywam, że jest to bardzo prowizoryczne tłumaczenie, ale mam nadzieję, że wystarczające, by z książki skorzystać. Nie tłumaczyłam instrukcji, ponieważ jedynie opisują to, co bez problemu można zobaczyć na zdjęciu. Pozwoliłam sobie na dołączenie kilku komentarzy, które odnoszą się głównie do stereotypów piękna, którym hołduje książka, a które mogą nie być zgodne z tym, co lubi się w naszej kulturze.

Pytania i odpowiedzi:

 • Czy to bezpieczne? Nasze ciało i twarz są cały czas poddane sile grawitacji - masaż to też siła, tyle że często aplikowana w przeciwnym kierunku. Autorka książki uważa proponowane przez siebie masaże za bezpieczne i korzystne dla zdrowia. W razie wątpliwości skonsultuj się z profesjonalistą.
 • Czy to naprawdę działa? Doświadczyłam na własnej twarzy, że masaże mają widoczny wpływ na wygląd twarzy. Można też zajrzeć do recenzji produktu, gdzie wiele osób potwierdza skuteczność masaży. 
 • Czy efekty są trwałe? Nic nie jest trwałe, nasza twarz cały czas się zmienia.
 • Czy jeśli zaprzestanę masażu, twarz wróci do poprzedniego stanu? Jak to mówi stare przysłowie "nie da się dwa razy wejść do tej samej rzeki". Twarz cały czas się zmienia, wszyscy mamy też indywidualne predyspozycje. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
 • Czy jakiś masaż pomoże na.... ? Poza wypisanymi powyżej masażami w książce nie ma innych sposobów na inne problemy. Nie jestem też w stanie przewidywać, czy masaż pomoże na konkretną bolączkę, gdyż każda twarz jest inna, ma inne predyspozycje, oraz nie da się przewidzieć, jak sumiennie będą wykonywane techniki. Książka i oferowane w niej techniki pod tym względem nie różnią się zbyt wiele,

Podobne produkty